Yangi asr texnologiyalarini o'rganing: Bulutli hisoblashda B Tech va ma'lumotlar fanida B Tech : Kurs tafsilotlari, qamrovi va boshqalar
Bugungi kunda ta'lim faqat darslar, imtihonlar va taqdimotlar bilan cheklanmaydi. Talabalar o'zlarini eng yaxshi ish imkoniyatiga tayyorlashlari kerak. Holbuki, ta'limdan ishga o'tishda ko'plab muammolar mavjud. Aynan shu paytda sanoat dasturlarining o'quv rejasi chindan ham ajoyib bo'ladi. Ushbu dasturlar doimiy ravishda o'zgarib turadigan sohalar bilan aloqada bo'lib, talabalarni ushbu o'zgarishlarga moslashish uchun zarur ko'nikmalarga tayyorlaydi.
Ko'pgina amaliyotga yo'naltirilgan bakalavriat dasturlari akademiya va sanoat o'rtasidagi tafovutni bartaraf etish uchun rivojlanmoqda. Acharya Dasturlarni Microsoft va IBM kabi yetakchi kompaniyalar bilan birgalikda taqdim etadi.
O‘zbekistondagi Acharya universiteti yetakchi kompaniyalar bilan hamkorlikda taklif etilayotgan Industry B Tech dasturlari quyidagilardan iborat:
• Kompyuter fanlari
• Malumotlar fani
• To'liq stekni ishlab chiqish
Bulutli hisoblash va ma'lumotlar fanida B Techning ahamiyati
Ushbu sanoat dasturlari tegishli sohada ishlaydigan mutaxassislar tomonidan ishlab chiqilgan. Bu yangi davrni o'rganishga va talabalarning kasbiy rivojlanishiga hissa qo'shadi. Bulutli hisoblash va ma'lumotlar ilmi/sun'iy intellekt dasturlari talabalar va sanoatning o'sib borayotgan ehtiyojlari tufayli paydo bo'ldi.
Sinf xonasi va amaliy mashg‘ulotlar, shuningdek, Microsoft va IBM kabi yetakchi kompaniyalarning soha mutaxassislari tomonidan o‘qitiladi. O'qituvchilar ushbu o'sib borayotgan sohalarda real vaqt rejimida tajribaga ega bo'lib, bu talabalarga ushbu dasturlar orqali olingan bilim va ko'nikmalarni oshirishga yordam beradi. Shuningdek, u talabalarga IT-sanoatidagi so‘nggi o‘zgarishlardan xabardor bo‘lishga yordam beradi.
Texnologiya doimo o'zgarib turadi. Sun'iy intellekt, blokcheyn , mashinani o'rganish, ma'lumotlar fani kabi texnologiyalar raqamli dunyoga sezilarli o'zgarishlar kiritmoqda. Doimiy o'zgaruvchan platformalar bilan kurashish uchun B Tech kabi samarali ishlab chiqilgan dasturlar kerak. bulut Hisoblash va ma'lumotlar Fan / AI. Ushbu dasturlar nafaqat o'quvchilarni ishga tayyor bo'lishlariga yordam beradi, balki ularga real vaqt rejimida darsda o'rganganlarini tajribasini berib, o'rganish tajribasini oshiradi. Ushbu dasturlarning mavzulari ham sizni eng yangi texnologiyalardan xabardor qilish uchun maxsus ishlab chiqilgan.
B Tech sanoat dasturlarining yana bir afzalligi universitetimiz tomonidan taqdim etiladigan amaliy tajribadir. Hozirda talabalar yetakchi kompaniyalardan amaliy bilim olishga qiynalmoqda. Holbuki, biz taklif qilayotgan dasturlar akademik dastur bilan bir qatorda amaliy sanoat tajribasiga ega. Ushbu treninglar bilan ushbu dasturlar talabalari qo'shimcha afzalliklarga ega. Ular muvaffaqiyatli martaba yo'lida bir qadam oldinda turishlari mumkin. Acharya tomonidan taqdim etilgan B Tech dasturlarini batafsil ko'rib chiqaylik
Bulutli hisoblash texnologiyasi bo'yicha bakalavr
Bulutli hisoblash nima?
Internet-provayderlarning paydo bo'lishi bilan bulutli hisoblash yangi ma'no kasb etadi. Bulutli hisoblash - bu foydalanuvchilar kerak bo'lganda kompyuter tizimining resurslaridan foydalanishi mumkin bo'lgan usul. Bundan tashqari, bulutli hisoblash foydalanuvchilarga xizmat ko'rsatuvchi provayderlar yordamida o'z ma'lumotlarini saqlash va boshqarishga yordam beradi. Bulutli hisoblashning afzalliklari zamonaviy kompaniyalarning uzluksiz va tejamkor ishlashini o'z ichiga oladi. Bugungi kompaniyalar doimo bulutli hisoblash bo'yicha malakali mutaxassislarni izlaydilar, chunki bulutli hisoblash IT olamida muhim tarkibiy qismga aylandi. Bulutli hisoblash bitiruvchilari ish haqi lavozimi, tajribasi, joylashuvi, sanoat va kompaniya hajmi kabi bir qancha omillarga qarab o'zgaradi. Biroq, o'rtacha hisobda ular hatto bulutni qo'llab-quvvatlash bo'yicha muhandis, bulut operatsiyalari bo'yicha tahlilchi, bulutli ilovalarni ishlab chiquvchi, bulut xavfsizligi bo'yicha tahlilchi yoki bulutli yechim me'mori kabi boshlang'ich darajadagi lavozimlarda ham raqobatbardosh maosh kutishlari mumkin.
cloud-computing-market
B fan texnikasi bulut Hisoblash talabalarni bulut tushunchalari va bulut modellari bilan tanishtiradi. Talabalar, shuningdek, IoT , Power kabi ilg'or texnologiyalar asoslarini ham o'rganadilar Platformalar va DevOps . Kursning boshqa muhim mazmuniga bulutli hisoblash, AWS/ Azure , bulutli migratsiya, SAP, bulut xavfsizligi, mashinani o‘rganish, sun’iy intellekt va boshqalar kiradi . Bundan tashqari, talabalar asboblar paneli, xavfsizlik muhiti, o'rganish modellari va real dunyo ilovalarini yaratish bilan tanishishlari mumkin.
Ma'lumotlar fanlari bo'yicha texnologiya bakalavri
Acharya, IBM bilan hamkorlikda talabalarga ma'lumotlar fanida kasbga yo'naltirilgan va amaliy kurslarni taklif qiladi. IBM bilan hamkorlik Acharyani yaratadi Universitet O'zbekiston eng yaxshi kollejlardan biri Data fan.
Ma'lumotlar fani va sun'iy intellekt nima?
Raqamli inqilob ma'lumotlar fanini va sun'iy intellektni hayotimizning muhim qismiga aylantirdi.
Dunyo bo'ylab ko'plab kompaniyalar ma'lumotlarni yozib olish, tahlil qilish va saqlash muhimligini tushunishdi. Bugungi dunyoda ma'lumotlarning katta oqimi ma'lumotlar fanlari sohasida ishlaydigan ko'plab mutaxassislarni talab qiladi. Ma'lumotlar fanidagi ishlar vaqtinchalik ma'lumot olimi rolini ham o'z ichiga oladi. Matematik va tahliliy ko'nikmalarda ustun bo'lgan talabalar ko'pincha ma'lumotlar olimi sifatida martaba qurishga qiziqishadi.
Sun'iy intellekt insoniyat kelajagini belgilovchi ilg'or texnologiyadir. U doimo paydo bo'ladi va rivojlanadi. Hozirda u nutqni aniqlash, tarjima vositalari va boshqalar kabi jihatlarga eʼtibor qaratmoqda. Maʼlumotlar fani sunʼiy intellektning maʼlum usullaridan ham foydalanadi.
b - texnologiya ichida Ma'lumotlar Fan fanlararo ta’lim sohasidir. Shovqinli, tuzilgan va tuzilmagan ma'lumotlardan bilim va tushunishni olish uchun ilmiy usullar, jarayonlar, algoritmlar va tizimlarni qo'llaydi. Dastur har xil turdagi ma'lumotlarni saqlash, boshqarish va baholash usullariga qaratilgan. Kurslar talabalarni ma'lumotlar bilan bog'liq muammolarni hal qilishga o'rgatadi.
data-science
Ma'lumotlar dasturlari Ilm-fan texnologiya sohasida martaba izlamoqchi bo'lgan talabalar uchun ajoyib tanlovdir, chunki u ularni hozirgi mehnat bozorida talab qilinadigan kasblarga tayyorlaydi.
xulosalar
Sanoat dasturlari bugungi kunda juda muhim ahamiyat kasb etmoqda. Olimlarning kontseptual nazariyalari ko'pincha talabalarni o'z mahoratlari bilan bog'liq ishlarga samarali tayyorlay olmaydi. Ko'pincha boshqalar tomonidan taklif qilingan o'quv dasturlari ham tez-tez yangilanmaydi. Shuning uchun biz dasturlarimizga yangilangan sanoat ko'nikmalarini kiritish uchun qo'limizdan kelganini qilamiz.
Bugungi kunda ta'lim siyosati sinfdagi ta'lim va sanoat talablari o'rtasidagi tafovutni bartaraf etishga harakat qilmoqda. Shunday qilib, oliy ta'lim dunyosi o'zgarib borayotganini ko'rish mumkin. Va bu o'zgarishlar bilan sanoat dasturlari har qachongidan ham muhimroqdir. Bu dasturlar oliy ta’lim kelajagini ifodalaydi.
O‘zbekistondagi Acharya universiteti tomonidan Microsoft va IBM kabi kompaniyalar bilan hamkorlikda taqdim etilayotgan dasturlar IT ishqibozlari uchun ilg‘or texnologiyalarni chuqur o‘rganish uchun ajoyib imkoniyat yaratadi. Talabalar uchun mo'ljallangan ushbu dasturlar talabalar ehtiyojlariga qaratilgan va eng yaxshi ish imkoniyatlarini ta'minlaydi.

Изучите технологии нового века: B Tech в облачных вычислениях и B Tech в науке о данных: подробности курса, объем и многое другое
Сегодня образование не ограничивается занятиями, экзаменами и презентациями. Студенты должны подготовить себя к лучшей возможности трудоустройства. Принимая во внимание, что при переходе от образования к занятости возникает много проблем. Именно тогда учебная программа отраслевых программ становится действительно замечательной. Эти программы поддерживают связь с постоянно меняющимися отраслями и готовят студентов с необходимыми навыками, чтобы соответствовать этим изменениям.
Многие практически ориентированные программы бакалавриата процветают, чтобы преодолеть разрыв между учеными и промышленностью. Acharya предоставляет Программы совместно с ведущими компаниями, такими как Microsoft и IBM.
Отраслевые программы B Tech, предлагаемые Университетом Ачарья в Узбекистане в партнерстве с ведущими компаниями, следующие:
Важность B Tech в облачных вычислениях и науке о данных
Эти отраслевые программы разрабатываются экспертами, работающими в соответствующей области. Это способствует обучению новой эры и плавному карьерному росту студентов. Программы в области облачных вычислений и науки о данных / искусственного интеллекта появились из-за растущих потребностей студентов и отраслей.
Занятия в классе и практические занятия также проводятся отраслевыми экспертами из ведущих компаний, таких как Microsoft и IBM. Преподаватели имеют опыт работы в этих растущих областях в режиме реального времени, что помогает студентам усовершенствовать знания и навыки, полученные в рамках этих программ. Это также помогает студентам оставаться в курсе последних событий в ИТ-индустрии.
Технологии постоянно меняются. Такие технологии, как искусственный интеллект, блокчейн, машинное обучение, наука о данных, вносят существенные изменения в цифровой мир. Чтобы справиться с постоянно меняющимися платформами, необходимы эффективно разработанные программы, такие как B Tech Cloud Computing и Data Science/AI. Эти программы не только помогают учащимся быть готовыми к работе, но и улучшают их учебный опыт, предоставляя им возможность в режиме реального времени получить опыт того, что они узнали на занятиях в классе. Тематика этих программ также специально разработана для того, чтобы быть в курсе новейших технологий.
Еще одним преимуществом отраслевых программ B Tech является практический опыт, предлагаемый нашим университетом. В настоящее время студенты изо всех сил пытаются получить практическое представление от ведущих компаний. Принимая во внимание, что программы, которые мы предлагаем, имеют практический опыт работы в отрасли наряду с академической программой. С этими тренингами студенты этих программ имеют дополнительное преимущество. Они могут оставаться на шаг впереди на пути к успешной карьере. Давайте подробнее остановимся на программах B Tech, предлагаемых Acharya-
Бакалавр технологий в области облачных вычислений
Что такое облачные вычисления?
С появлением интернет-провайдеров облачные вычисления приобретают новое значение. Облачные вычисления — это способ, с помощью которого пользователи могут использовать ресурсы компьютерной системы, когда это необходимо. Более того, облачные вычисления также помогают пользователям хранить свои данные и управлять ими с помощью поставщиков услуг. К преимуществам облачных вычислений можно отнести бесперебойное и экономичное функционирование современных компаний. Современные компании всегда ищут квалифицированных специалистов по облачным вычислениям, поскольку облачные технологии стали важным компонентом в мире ИТ. Заработная плата выпускника облачных вычислений варьируется в зависимости от нескольких факторов, таких как должность, опыт, местоположение, отрасль и размер компании. Однако в среднем они могут рассчитывать на конкурентоспособную заработную плату даже на должностях начального уровня, таких как инженер службы поддержки облачных вычислений, аналитик облачных операций, разработчик облачных приложений, аналитик облачной безопасности или архитектор облачных решений.
cloud-computing-market
Предмет B Tech Cloud Computing знакомит студентов с облачными концепциями и облачными моделями. Студенты также изучают основы передовых технологий, таких как IoT, Power Platforms и DevOps. Некоторое другое важное содержание курса будет включать облачные вычисления, AWS/Azure, облачную миграцию, SAP, облачную безопасность, машинное обучение, искусственный интеллект и многое другое. Кроме того, учащиеся могут изучить возможности создания информационных панелей, сред безопасности, моделей обучения и реальных приложений.
Бакалавр технологий в области науки о данных
Ачарья в партнерстве с IBM предлагает студентам ориентированные на карьеру и практически применимые курсы по науке о данных. Сотрудничество с IBM делает Acharya University Uzbekistan одним из лучших колледжей Data Science.
Что такое наука о данных и искусственный интеллект?
Цифровая революция сделала науку о данных и искусственный интеллект важной частью нашей жизни.
Многие компании по всему миру осознали важность записи, анализа и хранения данных. Огромный поток данных в современном мире требует большого количества профессионалов, работающих в области науки о данных. Работа в области науки о данных также включает временную роль специалиста по данным. Студенты, которые преуспевают как в математических, так и в аналитических навыках, часто заинтересованы в построении карьеры специалиста по данным.
Искусственный интеллект — это передовая технология, которая формирует будущее человечества. Он постоянно появляется и развивается. В настоящее время он фокусируется на таких аспектах, как распознавание речи, инструменты перевода и т. д. Наука о данных также использует определенные методы искусственного интеллекта.
B Tech in Data Science — это междисциплинарная область обучения. Он применяет научные методы, процессы, алгоритмы и системы для извлечения знаний и понимания из зашумленных, структурированных и неструктурированных данных. Программа фокусируется на способах хранения, управления и оценки различных типов данных. Курсы также обучают студентов решать проблемы, связанные с данными.
data-science
Программы Data Science — отличный выбор для студентов, которые хотят продолжить карьеру в области технологий, поскольку они готовят их к профессиям, востребованным на текущем рынке труда.
Выводы
Отраслевые программы становятся весьма важными в настоящее время. Концептуальные теории ученых часто не могут эффективно подготовить студентов к работе, связанной с их навыками. Чаще всего учебная программа, предлагаемая другими, также не обновляется часто. Поэтому мы делаем все возможное, чтобы внедрять обновленные отраслевые навыки в наши программы.
Образовательная политика сегодня пытается преодолеть этот разрыв между классным образованием и отраслевыми требованиями. Таким образом, видно, что мир высшего образования меняется. И с этими изменениями отраслевые программы важны как никогда. Эти программы представляют собой будущее высшего образования.
Программы, предлагаемые Университетом Ачарья в Узбекистане совместно с такими компаниями, как Microsoft и IBM, предоставляют ИТ-энтузиастам прекрасную возможность подробно узнать о передовых технологиях. Эти удобные для учащихся программы сосредоточены на потребностях студентов и обеспечивают лучшие возможности трудоустройства.