Qabul jarayoni va ariza topshirish boʻyicha koʻrsatmalar
Oʻzbekistondagi Acharya universiteti jahon darajasidagi texnologik taʼlim berish boʻyicha yetakchi akademik muassasalardan biri hisoblanadi. Bizning dasturlarimiz va qabul jarayoni haqida bilib oling.
• 1-qadam: Acharya universitetining www.acharya.uz/applynow veb-saytiga tashrif buyurib, onlayn arizaga kiring. Kerakli ma'lumotlarni to'ldiring. ""Ro'yxatdan o'tish"" tugmasini bosganingizdan so'ng siz arizaning ma'lumotnoma raqamini (ARN) olasiz. Kelgusi yozishmalar uchun ARNni saqlang. Misol: AU/23/35.
• 2-qadam: “Tug'ilgan sana”, davlat tomonidan berilgan shaxsiy identifikatsiya raqamini kiriting, 3-bosqich uchun “Saqlash va Davom etish” tugmasini bosing.
• 3-qadam: Doimiy manzilingizni, vaqtinchalik yashash manzilingizni kiriting va “Saqlash va Davom etish” tugmasini bosing.
• 4-qadam: malakangiz, mintaqangiz, oʻqigan maktab/litseyingiz va 11-sinfni tugatgan yilingiz yoki oʻrta maktab attestati kabi akademik maʼlumotlaringiz haqida maʼlumot bering. Shuningdek, ingliz tili sertifikatini tanlang Ha/Yo‘q. Ha bo'lsa, IELTS/CEFR/TOEFL sertifikati turini tanlang. Esda tutingki, Acharya universitetiga kirish uchun ingliz tili sertifikati talab EMAS.
• 5-qadam: Ariza topshirish jarayonining bir qismi sifatida sizdan 11-sinf yoki oʻrta maktab diplomini (qaysi taʼlim tizimingizga tegishli boʻlsa) akademik PDF formatida yuklashingiz talab qilinadi. Arizangizni qoʻllab-quvvatlash uchun pasportingizning PDF nusxasini va JPG rasmingizni yuklaganingizga ishonch hosil qiling. Yuklab olish 2 MB dan oshmasligi kerak. Oxirgi bosqich uchun Saqlash va Davom etish tugmasini bosing.
• 6-qadam: $2 roʻyxatdan oʻtish toʻlovini xavfsiz toʻlov shlyuzi orqali onlayn toʻlang.
• Eslatma: Agar siz yuqoridagi amallardan birortasi davomida tizimdan chiqqan boʻlsangiz, www.acharya.uz/applynow saytiga tashrif buyuring va “Allaqachon roʻyxatdan oʻtganman” tugmasini bosing. ARN (Application Reference Number) yoki roʻyxatdan oʻtgan mobil telefon raqamingiz bilan tizimga kirgan holda toʻxtagan joydan davom etishingiz mumkin."
Qabul jarayoni
• 1-qadam: Ariza va hujjatlarni onlayn topshirgandan so'ng, universitet sizning arizangizni ko'rib chiqadi. Universitet xodimlari aniqlik kiritish uchun siz bilan bog'lanishlari mumkin. Muvaffaqiyatli ko'rib chiqilgandan so'ng, Acharya universitetiga kirish imtihoniga (AUKT) kirish kartangiz belgilangan jadvalga muvofiq sizga yuboriladi.
• 2-qadam: Qabul qilish kartasida ko'rsatilgan rejalashtirilgan sana va vaqtda Acharya universitetiga kirish imtihoniga (AUKT) keling. Ushbu test axborot texnologiyalari sohasidagi qobiliyatingiz va bilimingizni baholaydi. O'z qobiliyatingiz va bilimlaringizni namoyish etishga tayyor bo'ling.
• 3-qadam: Qisqartirilgan nomzodlarni e'lon qilish AUKT tugagandan so'ng nomzodlar universitet veb-sayti va telegram orqali xabardor qilinadi.
• 4-qadam: Agar siz qisqa ro'yxatga kiritilgan bo'lsangiz, sizdan maslahat jarayonida ishtirok etishingiz so'raladi. Konsultatsiyalar dastur tanlash, kurs talablari va kirish uchun zarur bo'lgan qo'shimcha hujjatlar bo'yicha yo'l-yo'riq va ma'lumot berish uchun o'tkaziladi. Belgilangan jadvalga muvofiq konsultatsiyaga keling.
• 5-qadam: Shartnomani imzolash Konsultatsiya jarayonini muvaffaqiyatli yakunlaganingizdan va dasturingizni tanlaganingizdan so'ng sizdan kirish shartnomasini imzolashingiz talab qilinadi. Shartnoma sizning qabul qilish shartlarini, jumladan, akademik siyosat, axloq kodeksi va moliyaviy majburiyatlarni belgilaydi.
• 6-qadam: Siz belgilangan muddatda tegishli to'lovlarni to'lashingiz kerak bo'ladi. Toʻlovni toʻlash jarayoni boʻyicha batafsil yoʻriqnomalar maslahat davomida sizga taqdim etiladi va bizning www.acharya.uz saytimizda ham mavjud boʻladi.

правила подачи заявок и Процесс приема
Университет Ачарья в Узбекистане является одним из ведущих академических учреждений в предоставлении технологического образования мирового уровня. Узнайте о наших программах и процессе поступления.
• Шаг 1: Получите доступ к онлайн-приложению, посетив веб-сайт университета Ачарья www.acharya.uz/applynow сейчас. Заполните необходимые данные. После нажатия кнопки «Зарегистрироваться» вы получите справочный номер приложения (ARN). Сохраните ARN для будущей корреспонденции. Пример: AU/23/35.
• Шаг 2: Введите «Дату рождения», личный идентификационный номер, выданный правительством, нажмите «Сохранить и продолжить» для шага 3.
• Шаг 3: Укажите постоянный адрес, адрес для корреспонденции и нажмите «Сохранить и продолжить».
• Шаг 4: Предоставьте сведения об академическом образовании, такие как квалификация, регион, школа/лицей, в котором вы учились, и год окончания 11-го класса или лицейского сертификата. Также выберите сертификацию английского языка Да/Нет. Если да, выберите тип сертификации IELTS/CEFR/TOEFL. Обратите внимание, что сертификация английского языка НЕ является обязательной для поступления в Университет Ачарья.
• Шаг 5: В рамках процесса подачи заявки вам необходимо загрузить свой аттестат об окончании 11 класса или лицея, в зависимости от того, что применимо к вашей образовательной системе, в академических документах в формате PDF. Обязательно загрузите копию своего паспорта в формате PDF и свою фотографию в формате JPG, чтобы поддержать ваше заявление. Загрузка не должна превышать 2 МБ. Нажмите Сохранить и продолжить для последнего шага.
• Шаг 6: Оплатите регистрационный сбор в размере 2 долларов США онлайн через безопасный платежный шлюз. Примечание.
• Заметка: Если вы вышли из системы во время любого из вышеперечисленных шагов, посетите www.acharya.uz/applynow и нажмите «Уже зарегистрирован». Вы можете продолжить с того места, на котором остановились, войдя в систему, используя ARN (справочный номер приложения) или зарегистрированный номер мобильного телефона."
Процесс приема
• Шаг 1: После подачи заявки и документов в режиме онлайн университет рассмотрит вашу заявку. Сотрудники университета могут связаться с вами для получения разъяснений. После успешного рассмотрения вам будет отправлена допускная карта для вступительного теста в университет Ачарья (AУВT) в соответствии с установленным графиком.
• Шаг 2: явиться на вступительный экзамен в Университет Ачарья (AУВT) в назначенные дату и время, указанные в приемной карточке. Этот тест оценит ваши способности и знания в области информационных технологий. Будьте готовы продемонстрировать свои навыки и способности.
• Шаг 3: Объявление кандидатов, включенных в окончательный список, после завершения AУВT, кандидаты уведомляются через веб-сайт университета и через телеграмму.
• Шаг 4: Если вы попали в окончательный список, вам будет предложено принять участие в процессе консультирования. Консультации проводятся для предоставления рекомендаций и информации о выборе программ, требованиях к курсам и любых дополнительных документах, необходимых для поступления. Приходите на консультацию согласно установленному графику.
• Шаг 5: Подпишите договор После того, как вы успешно завершили процесс консультирования и выбрали свою программу, вам необходимо будет подписать договор о приеме. В контракте будут изложены условия вашего приема, включая академическую политику, кодекс поведения и финансовые обязательства.
• Шаг 6: Вам нужно будет оплатить соответствующие сборы в течение установленного срока. Подробные инструкции относительно процесса оплаты гонорара будут предоставлены вам во время консультации, а также будут доступны на нашем сайте www.acharya.uz.